← НАЗАД НА БОЗА
Мерцедес-Бенз СЛС АМГ

Мерцедес-Бенз СЛС АМГ

Мерцедес-Бенз СЛС АМГ е луксузен автомобил за големи стази, кој е смислен и направен од Мерцедес-АМГ со цел да го замени Мерцедес Бенз СЛР МекЛарен. Овој...

Керозин | Нема коментари

Aстон Мартин DB9

Aстон Мартин DB9

Астон Мартин DB9 е спортска кола која била претставена од Астон Мартин во 2004. Овој модел е првиот автомобил кој бил произведен во фабриката на Астон...

Керозин | Нема коментари

Porsche 911 GT3 R Hybrid

Porsche 911 GT3 R Hybrid

Porsche 911 GT3 e верзија на спорстката кола Porsche 911 наменета за високи перформанси. Овој автомобил, кој започнал да се произведува во 1999, има 3,6 литарски мотор со...

Керозин | Нема коментари

Астон Мартин Рапид

Астон Мартин Рапид

Астон Мартин Рапид е спортски автомобил со 5 врати. Моделот бил претставен од реномираната автомобилска компанија Астон Мартин на почетокот на 2010...

Керозин | Нема коментари

Стариот убавец Алфа Ромео Монтреал

Стариот убавец Алфа Ромео Монтреал

Алфа Ромео Монтреал е модел кој бил произведуван од 1970 до 1977. За прв пат бил претставен на саемот „Expo 67” во Монтреал. Овој модел го имал моторот на...

Керозин | Нема коментари

1934 Ford Model 40 Special Speedster

1934 Ford Model 40 Special Speedster

Пејбл Бич Конкур д’Елеганс е еден од најпрестижните класика автомобили претставени во светот. Комбинирајќи екстремно стари автомобили, чудни...

Керозин | Нема коментари

McLaren MP4-12C

McLaren MP4-12C

Мекларен МП4-12Ц е спортски автомoбил дизајниран и произведен од Мекларен Автомотив. Ова е прво производство на автомобил кој целосно е дизајниран и...

Керозин | Нема коментари

Џеко не е по парите! Он си сакал други задоволства

Џеко не е по парите! Он си сакал други задоволства

Един Џеко, фудбалерот на Манчестер Сити, застана во одбрана на неговиот клуб, кој често е критикуван поради трансфер политиката, односно големите суми...

Керозин | Нема коментари

Третата Генерација на Chevrolet Corvette “Stingray”

Третата Генерација на Chevrolet Corvette “Stingray”

Chevrolet Corvette (C3) е спортски автомобил произведен од Шевролет, а дивизајниран од страна на General Motors во 1968 година чија моделна верзија варира се до 1982 година....

Керозин | Нема коментари

Порше 911Карера – Против сите!

Порше 911Карера – Против сите!

Долгоочекуваната замена за легендарниот 997 стил од 911 Карера ќе биде во раната 2012 година. Во свет каде перформансите на суперавтомобилите речиси секогаш...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk