← НАЗАД НА БОЗА
Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C

Chrysler сега е контролиран од страна на Fiat, кој е всушност сопственик на Ferrari, како и Alfa Romeo. Новиот модел беше прикажан во март 2011 година во авто салонот во...

Керозин | Нема коментари

Cadillac ELR

Cadillac ELR

2014 Cadillac ELR е верзија направена според електричниот концепт Chevrolet Volt. Генерал Моторс објави во јануари 2010 година дека елегантно, хај-тек купе ќе биде...

Керозин | Нема коментари

Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte остава солиден избор за премиум седан купувачите кои сакаат да се забавуваат возејќи го возилово со многу карактериски. За оние кои не знаат...

Керозин | Нема коментари

Lamborghini Reventon

Lamborghini Reventon

Lamborghini Reventon е спортски автомобил кој за прв пат бил претставен на авто шоуто во Франкфурт во 2007. Тоа досега е најскапото Lamborghini, чини еден милион евра....

Керозин | Нема коментари

Dodge Copperhead ( Daimler Chrysler ) за сечиј вкус – за „ич пари“!

Dodge Copperhead ( Daimler Chrysler ) за сечиј вкус – за „ич пари“!

Dodge Copperhead, познат како Dodge Concept автомобил и Dogde Concept возило, е концепт автомобил креиран од Dogde како поспуштена верзија на Dodge Viper за купувачите кои не можат...

Керозин | Нема коментари

Rolls-Royce 2011 Ghost

Rolls-Royce 2011 Ghost

Растот на автомобилите на Rolls-Royce не се очекува да се менува евидентно. Низ последнава година, терминот „нов“ беше соодветно заменет со оваа маѓепсана...

Керозин | Нема коментари

1973 Cord Sportsman

1973 Cord Sportsman

1937 Cord Sportsman со целосно вграден електронски систем и „кастом“ наравен во Флорида употребувајќи Алуминиумска кутија со зрак шасија и четири тркала со...

Керозин | Нема коментари

Ламборџини Авентадор ЛП700-4 е најновото освежување

Ламборџини Авентадор ЛП700-4 е најновото освежување

Ламборџини Авентадор ЛП700-4 е спортски автомобил со две влезни врати и две седишта.Тој бил претставен од Ламбурџини на Женевскиот Мотор Шоу на 28 Февруари...

Керозин | Нема коментари

Lotus Evora

Lotus Evora

Lotus Evora е спортски автомобил произведен од британскиот производител на автомобили- Lotus. Автомобилот, кој беше развиен под проектното име Project Eagle, беше за...

Керозин | Нема коментари

Пагани Зонда

Пагани Зонда

Pagani Zonda спортски автомобил произведен од Пагани во Италија. Mоторот на овој автомобил се наоѓа помеѓу предните и задните оски.  Тој за прв пат бил...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk