← НАЗАД НА БОЗА
McLaren M Eleven B

McLaren M Eleven B

McLaren M Eleven B концептот е победник на натпреварот за дизајн од McLaren за последната година на студентите од Transport Design на IED (Италијански Институт за Дизајн) во...

Керозин | Нема коментари

Ferari California 2012: поголема моќност, помала маса

Ferari California 2012: поголема моќност, помала маса

Во Маранело подготвуваат унапредена верзија на нивниот модел Ferrari California. Мордернизираното купе со тврд подвижен покрив, ќе се појави на пазарот веќе од...

Керозин | Нема коментари

Bentley SUV

Bentley SUV

Bentley веќе се длабоко навлезени во развојот на својот нов модел-луксузниот теренец под кодот BY736 кој би требало да се појави на пазарот во 2014, и чија цена...

Керозин | Нема коментари

Pierce Arrow Model 41

Pierce Arrow Model 41

Врвниот модел на Pierce Arrow за 1931-та година бил моделот 41, поставен на на огромната 147-инчна платформа. LeBaron изградил пет школки за моделот 41, вклучувајќи и...

Керозин | Нема коментари

Nissan GT-R

Nissan GT-R

На јануарскиот саем на автомобили во Токио ќе биде претставен екстремно модифицираниот( како од визуелен, така и од технички аспект) Nissan GT-R. Како...

Керозин | Нема коментари

Dragon

Dragon

Произведувани само во периодот помеѓу 1906 и 1908 година, се верува дека само 250 автомобили биле произведени. Автомобилската компанија “Dragon” го ангажираше...

Керозин | Нема коментари

Cadillac 452C V16

Cadillac 452C V16

Cadillac V-16 бил топ автомобил на компанијата се додека производството не престанало во 1940 година. Вкупно имало само 4,076 примери изградени од овој модел во...

Керозин | Нема коментари

American Simplex Model D-50

American Simplex Model D-50

Иако овој автомобил не бил вклучен во првата Инди 500 трка во 1911 година, сепак бил изграден како тркачки автомобил и никогаш не бил завршен од страна на...

Керозин | Нема коментари

Honda Skydeck

Honda Skydeck

Honda Skydeck претставува вселенско летало во доменот на моноволуменците. Концептот е дизајниран за шест лица, со панорамски покрив, а сепак изгледа...

Керозин | Нема коментари

Култната AC COBRA

Култната AC COBRA

Shelby. Ова име веднаш буди слики од автомобили со високи перформанси и беспрекорни тркачки машини.  Еднен од моделите кои му донесе слава на овој...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk