← НАЗАД НА БОЗА
FED ALPHA – еколошко оклопно возило со мала потрошувачка

FED ALPHA – еколошко оклопно возило со мала потрошувачка

XC2V, возило на компанијата Local Motors, кое е избрано од страна на америчката агенција за одбранбени проекти да го замени 27 години стариот Humvee не претставува...

Керозин | Нема коментари

Ферари против Ламборџини. Кој ќе победи ?

Ферари против Ламборџини. Кој ќе победи ?

Ferrari 458 Italia и Lamborghini Aventador LP700-4 – еден на еден на автопат Препоставувам дека повеќето од вас ги обожаваат “битките” на суперавтомобилите, а од сите...

Керозин | Нема коментари

HBH Aston Martin Bulldog GT: Конечно Астон Мартин со мотор позади

HBH Aston Martin Bulldog GT: Конечно Астон Мартин со мотор позади

Љубителите на Астон Мартин можат да бидат задоволни, затоа што се спрема суперспортски модел со мотор испред задњата осовина? Можеби. Пред нас се...

Керозин | Нема коментари

Peugeot 908 HYbrid4

Peugeot 908 HYbrid4

Прикажан на авто-саемот во Женева во март 2011, овој хибрид  го направи своето прво тест возење во Есторила на 11ти Октомври. После низата тест-возења...

Керозин | Нема коментари

Ferrari SA Aperta во издание на “Novitec” – ѕвер со 876 коњски сили

Ferrari SA Aperta во издание на “Novitec” – ѕвер со 876 коњски сили

Без разлика дали Ферари ќе направи Фернандо Алонсо изданије, за кое толку се збори во последно време, SA Aperta ќе остане една од најесклузивните верзии на...

Керозин | Нема коментари

Lamborghini Gallardo LP560 Ski Transporter

Lamborghini Gallardo LP560 Ski Transporter

Ова не е тјунинг на којшто сме навикната. Повеќето тјунинг компании се обидуваат да на спортски модели им дадат повеќе моќност или да ја подобрат...

Керозин | Нема коментари

Subaru BRZ STi концепт- првите официјални фотографии

Subaru BRZ STi концепт- првите официјални фотографии

После долго чекање ви го претставуваме Subaru BRZ концепт STi- верзија којашто е скоро спремна за продажба, а е развиен со заеднички напори на Subaru и...

Керозин | Нема коментари

Во својата гаража прави автомобил од 1,000 КС! И тоа одлично го прави

Во својата гаража прави автомобил од 1,000 КС! И тоа одлично го прави

Еден од најпопуларните концептни автомобили е сигурно GT90, модерна интерпретација на Ferrari GT-40 со V12 мотор со 750 КС и теоретска максимална брзина од 378...

Керозин | Нема коментари

Delahaye Type 135 MS

Delahaye Type 135 MS

Delahaye секогаш биле извонредни автомобили. Тие се интересни, брзи, стабилни и дизајн кој го привлекува секој поглед. Емил Делахаје почнал со изградбата на...

Керозин | Нема коментари

Aston Martin DB4

Aston Martin DB4

DB4-ката е спортска кола произведувана од Астон Мартин од 1958 до 1963 година.  Уникатниот дизајн и перформанси на DB4 ќе бидат понатамошна основа за идните...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk