← НАЗАД НА БОЗА
Само двесет среќници ќе возат Ламборџини Сесто Елементо!

Само двесет среќници ќе возат Ламборџини Сесто Елементо!

Стефан Винкелман или првиот човек на Ламборџини го потврди производството на моделот Сесто Елементо. Почетокот на производството не го зимајте при...

Керозин | Нема коментари

Јуве го отвори новиот стадион против Нотс Каунти

Јуве го отвори новиот стадион против Нотс Каунти

Вчера, во натпревар против англискиот клуб Ност Каунти, Јувентус го пушти во употреба новиот стадион. Натпреварот заврши со резултат 1-1. Италијанскиот...

Керозин | Нема коментари

Mazda Furai

Mazda Furai

Mazda Furai е концептуален автомобил откриен за прв пат во 2007-та година. Првите слики од возилото беa прикажани на 11 декември, 2007 година, додека Furai официјално...

Керозин | Нема коментари

Pagani Zonda R – Чудото од карбон фибер

Pagani Zonda R – Чудото од карбон фибер

Pagani Zonda R беше лансирана за прв пат на 15-ти јануари 2009-та година, на саемот за автомобили во Виена. Овој модел претставува врвен супер-автомобил и е...

Керозин | Нема коментари

Lotus со нов V8 и градски автомобил

Lotus со нов V8 и градски автомобил

Британскиот производител на автомобили Lotus потврди дека ќе гради свој V8 мотор за неговата нова линија на супер-автомобили. Но, од друга страна пак, исто...

Керозин | Нема коментари

Астон Мартин Lagonda пристигнува на патот

Астон Мартин Lagonda пристигнува на патот

Астон Мартин официјално потврди дека Лагонда концептот кој го прикажаа на авто шоуто во Женева 2009 година, започнува со сериско производстцо. Лагонда е...

Керозин | Нема коментари

Најскапиот автомобил во светот

Најскапиот автомобил во светот

Maybach Exelero беше прв пат претставен од страна на Германскиот производител на автомобили Maybach во 2005 година. Овој двосед автомобил се вели дека е најбрзиот...

Керозин | Нема коментари

Mercedes SL, 2012

Mercedes SL, 2012

Како што можете да видите на фотографиите Mercedes се повеќе и повеќе го открива својот нов модел од серијата SL, која ќе биде официјално претставена во...

Керозин | Нема коментари

Дрифтинг

Дрифтинг

Како една тешка дисциплина во автоспортот каде со над 150 километри на час сите, каде сите брзаат да освојат прво место на шампионатот во Д1. Главни адути...

Керозин | Нема коментари

Путин ја донесе F1 во Русија

Путин ја донесе F1 во Русија

Рускиот премиер во Неделата седнал во Ф1 болид и достигнал брзина од 150 км / ч. Путин минатиот месец потпишал договор со Ф1 шефот Берни Еклстоун, за настап...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk