← НАЗАД НА БОЗА
Ова се најдобрите години за раѓање на деца, потврди науката

Ова се најдобрите години за раѓање на деца, потврди науката

Улогата на родителите обично не избира време, но едноставно е подобро да станете родител во одредени години. Некои велат дека е најдобро да се има...

Моето семејство | Нема коментари

Однесување на скалите

Однесување на скалите

Веднаш штом ќе излеземе од станот, ќе се најдеме на јавно место, така да не треба да се однесувате на вашите скалила како во вашиот стан. Не викај, не се...

Моето семејство | Нема коментари

Децата сакаат да играат на отворено

Децата сакаат да играат на отворено

Истражувањето спроведено меѓу деца покажа дека четири од пет деца сакаат да играат повеќе на отворено отколку во стан. Истражувањето опфати 543 деца...

Моето семејство | Нема коментари

Најдобрата ужинка во бременоста

Најдобрата ужинка во бременоста

Еве зошто бремените жени треба да јадат јаткасти плодови во текот на првиот триместар од бременоста. Бремените жени кои јадат ореви, бадеми и пињоли,...

Моето семејство | Нема коментари

Секое дете постаро од две години не треба да спие во текот на денот

Секое дете постаро од две години не треба да спие во текот на денот

Ако вашето дете не сака да спие во текот на денот, не мора да го терате. Ова го велат експертите за спиење, кои предупредуваат дека попладневниот сон го...

Моето семејство | Нема коментари

Дете во друштво на возрасни

Дете во друштво на возрасни

Во друштво на возрасните, на детето обично му е здодевно и станува нестрпливо, па затоа тоа треба да се земе в предвид и да се скрати разговорот во...

Моето семејство | Нема коментари

Дали децата треба да носат очила за сонце?

Дали децата треба да носат очила за сонце?

Со сончеви денови, повеќето возрасни ги подготвуваат своите очила за сонце, а возрасните, децата сакаат да ги копираат. Но, постои прашање за тоа колку...

Моето семејство | Нема коментари

Претставување на новиот партнер

Претставување на новиот партнер

Без разлика од која причина вашата врска со родителот на вашето дете е завршена, носењето нов партнер кај детето е секогаш стресно. Погодувањето на...

Моето семејство | Нема коментари

Мајка на четири деца предупредува дека бремените жени никогаш не треба да се прашуваат кога им e терминот

Мајка на четири деца предупредува дека бремените жени никогаш не треба да се прашуваат кога им e терминот

Мајката на четири деца, Џесика Офер, верува дека една работа во бременоста ја надминува постојаната потреба за мокрење, отечените глуждови, болниот...

Моето семејство | Нема коментари

Сите мажи треба да ги знаат овие работи откако ќе станат татковци

Сите мажи треба да ги знаат овие работи откако ќе станат татковци

Понекогаш татковците се збунуваат поради било какви промени што се случуваат со мајката за време на бременоста, особено по породувањето. Тогаш телото...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk